Njohje ALbEmigranT

Welcome to albemigrant.com !

MĆ«soni shqip /Learning Albanian !

Emmigration
Albanian Embassies
Soon...

AlbanianPolitics.info!

 

Best of Quebec!

Montreal!

Best of London!

FotoAlbumi AlbEmigrant

Rent Studios in Montreal, Canada Studios ą louer ą Montréal !

 


Bėhuni bashkėpunėtor i Lajme / News albemigrtant !
TELEGRAM NGUSHĖLLIMIE PER SH0QATĖN E ISH – MINISTRISĖ SĖ MBROJTJES SĖ REPUBLIKĖS SĖ KOSOVĖS- FARK

TELEGRAM NGUSHĖLLIMIE PĖR:

SH0QATĖN E ISH – MINISTRISĖ SĖ MBROJTJES SĖ REPUBLIKĖS SĖ KOSOVĖS- FARK

Me rastin e ndarjes nga jeta dhe kalimin nė amshim, tė AGIM MEHMETIT, Ish zėvendėsministėr i parė i Ministrisė sė Mbrojtjes tė Republikės sė Kosovės gjatė luftės, na lejoni qė nė merin tim dhe tė anėtarėsisė sė BISHZ, t`ju shprehim ngushėllime tė sinqerta dhe njėherit i bashkagjitemi pikėllimit e dhimbjesė suaj, tė arsyeshme, pėr ta ndarė dhe pėrballuar bashkėrisht, pėr aq sa ėshtė e mundur nė kėto  rrethana tė rėnda, pėr tė gjithė bashkėveprimtarėt dhe bashkėpunėtorėt e tij tė FARK.


          Veprimtaria shumėdrejtimshe qė ka zhvilluar gjatė tėrė jetės eprori i lartė ushtarak AGIM MEHMETI, nė shėrbim tė atdheut pėr liri e bashkim kombėtar, ėshtė krenari pėr kombin, pėr familjen dhe tė gjithė ata qė kanė pasur rastin dhe fatin ta njohin dhe tė bashkėpunojnė me te, nė veēanti nė organizimin dhe themelimin e FARK, nė bashkė- veprim me Ministrin e parė tė Mbrojtjes Kolonel Ahmet Krasniqin, tani mė Hero i Kosovės dhe tė Heronjėve Salih Ēekaj, Agim Ramadani dhe shumė tė tjerė...


          Ėshtė njė rregull natyror qė duhet ballafaquar me te dhe ta kuptojmė se, lindja ėshtė fryt i vdekjes.


        Njeriu kur lind qan vet, por kur vdes qoft edhe pas disa ditėsh pas lindjes  apo edhe 100 e mė tepėr vite jetesė, kanė pėr ta qajtur tė tjerėt, kėshtu do tė jetė edhe me tė nderuarin edhe tė pa harruarin AGIM MEHMETIN, pėr tė cilin edhe njė lum lotėsh tė derdhen janė pak, por pėrherė do tė mbetet nė kujtesė, tek tė gjthė ata tė cilėt e patėn tė afėrtė, ata qė e njohėn dhe i njohu, qė e nderuan dhe i nderoj me fjalė dhe me vepėr si atdhetar dhe luftėtar me vepra qė kanė lėnė gjurmė tė pa shlyera dhe tė pa harruar nė jetėn dhe veprėn e tij kushtuar atdheut.  


         AGIM MEHMETI, le tė prehet i qetė nė amshim, i qoft i leht dheu i Dardanisė antike qė aq shumė e deshi dhe luftoi pėr liri dhe pavarėsi tė saj dhe bashkimin e FARK.


          Qėndresa dhe krenaria qofshin tė pranishme pėrherė pėr tė gjithė bashėpunėtorėt dhe bashkėveprimtarėt e Ish-MMRK-FARK, nė shenjė nderimi dhe kujtimi pėr jetėn dhe veprėn e tij atdhetare tė mirėnjohur.


Kryetar

Abas Fejzullahi

Solothurn-Ch 2015-08-04

04 Aug 2015 by Admin
0 comments

Bookmark and Share

Jo mė 1997 - No more 1997 !

Content Management Powered by CuteNews

  Monday, 26 February 2018 05:09 am