Njohje ALbEmigranT

Welcome to albemigrant.com !

MĆ«soni shqip /Learning Albanian !

Emmigration
Albanian Embassies
Soon...

AlbanianPolitics.info!

 

Best of Quebec!

Montreal!

Best of London!

FotoAlbumi AlbEmigrant

Rent Studios in Montreal, Canada Studios ą louer ą Montréal !

 


Bėhuni bashkėpunėtor i Lajme / News albemigrtant !
Shoqata Humanitare Kulturore «Sali Ēekaj» nė Zvicėr

Shoqata Humanitare Kulturore «Sali Ēekaj» nė Zvicėr

04-08-2015

Nė emėrin e kryesisė dhe anėtarėsisė sė gjėrė dėrgon:


TELEGRAM NGUSHĖLLIMIE PĖR:

FAMILJEN E NDERUAR MEHMETI

DHE

SH0QATĖN E ISH – MINISTRISĖ SĖ MBROJTJES SĖ REPUBLIKĖS SĖ KOSOVĖS- FARK


Me rastin e ndarjes nga jeta tė eprorit tė lartė ushtarak AGIM MEHMETIT, Ish zėvendėsministėr i parė i Ministrisė sė Mbrojtjes tė Republikės sė Kosovės gjatė luftės, ju shprehim ngushėllime tė sinqerta tė gjithė familjarėve dhe Soqatės sė Ish-MMRK-FARK dhe njėherit i bashkagjitemi pikėllimit e dhimbjesė suaj, tė arsyeshme, pėr ta pėrballuar bashkėrisht, kėtė humbje tė madhe pėr tė gjithė familjarėt, bashkėpunėtorėt dhe veprimtarėt institucional tė ish –MMRK-FARK.


AGIM MEHMETI, ka lėnė gjurmė tė pa shlyera nė veprimtarin e tij profesionale si epror i lartė ushtarak, si Ish-zėvendėsministėr i parė i Ministrisė sė Mbrojtjes sė Republikės sė Kosovės gjatė luftės, krijimin dhe zhvillimin e FARK, nė afrimin dhe bashimin e tė gjitha forcave nė luftė pėr liri e pavarėsi tė Kosovės, gjithnjė me pėrpjekje profesonale, njerėzore dhe institucionale.


AGIMI ishte vazhdimisht nė shėrbim tė atdheut pėr liri e bashkim kombėtar.

Familjarė, miqė e dashamirė, si dhe bashkėpunėtor e bashėveprimtarė duhet tė jenė pėrherė krenar me veprimtarin e tij tė njohur atdhetare. Bashkėpunoj me urtėsi, maturi e profesionalizėm nė bashkimin e tė gjitha forcave nė luftėn pėr liri e pavarėsi nė mė- nyrė institucionale nė bashkėrėnditje dhe veprim tė pėrhershėm me Kolonel Ahmet Krasniqin, Ministėr i parė i MMRK-FARK me Salih Ēekajn, Agim Ramadanin, tani mė heronjė tė Kosovės dhe me shumė bashėpunėtor e veprimtar tjerė tė ēėshtjes kombėtare.         Le tė prehet i qetė nė tokėn e Kosovės qė aq shumė e deshi dhe luftoi per liri e pavarėsi tė saj, i qoft i leht dheu i saj si jorgan i Dardanisė, qė ruan dhe mbulon veprimtarin e tij atdhetare, qė do tė jetė dhe shėrbej si shembullė pėr brezat e ardhshem, se si duhet vepruar pėr atdhe...


Lavdi jetės dhe veprės sė tij atdhetare


Saim Tahiraj, Kryetar


04-08-2015

04 Aug 2015 by Admin
0 comments

Bookmark and Share

Jo mė 1997 - No more 1997 !

Content Management Powered by CuteNews

  Monday, 26 February 2018 05:10 am