Kupa 2011 KUPA 2012|  albemigrant.com | Tribuna Shqiptare  Bashkësia
 Soccer ballKupa e futbollit e Shqiptarëve të Montrealit - 16 qershor 2013
  Rregullat | Shorti | Ekipet | Adresa |Foto 2011 | Foto 2012 | Kontakte | Facebook  | SponsorsShpërndaje  
 

Montreal, më 7 korrik 2013

Në datën 7 korrik 2013 u luajtën ndeshjet gjysmëfinale mes Kastriotit VS Ferizaj dhe Besëlidhja VS Prishtina. Kastrioti dhe Prishtina dolës fitues dhe finalist të kupës.

Pas këtyre ndeshjeve, fëmijët u futën në fushë për t'i dhënë ngjyra të tjra aktivitetit. Më pas u luajt ndeshja mes Beslidhjes dhe Ferizaj, ndeshje që pati edhe më shumë emocione pasi u deshën të gjuhen mbi 10 penallti për të caktuar fituesin që ishte Besëlidhja. Në fund u luajt finalja mes Prishtinës dhe Kastriotit, ndeshje që u fitua nga Prishtina. Urime djemëve të ekipit Prishtina, kampionëve të rinjë të Shqiptarëve të Montrealit!!!

Kupa e Shqiptarëve të Montrealit 2013

Të gjithë ekipet pjesëmarrëse para fillimit të aktivitetit

Të gjitha fotot e takimit mund t'i shihni këtu:

Foto - Foto - Foto - Foto - Foto - Foto

 

_____________________________________________________

Gjysmëfinalet do të luhen në Laval në parkun Marc-Aurèl-Fortin ditën e djelë më 7 korrik 2013 nga ora 10-00 deri në orën 14:00


View Terrains Fabrose in a larger map

 


Njoftim:

Për shkak të shiut dhe mungesës së kohës, ndeshjet gysmë finale, finalja dhe ndeshja për vendin e tretë e të katërt do të zhvillohen në datën 7 korrik 2012. Vendi dhe ora do t'u njoftohen së shpejti.

Ndeshjet do të zhvillohen sipas kësaj skeme:

Gjysmëfinale:

Prishtina - Beslidhja

Kastrioti - Ferizaj

Fituesit dalin në finale; humbësit do të ndeshen për vendin e tretë e të katërt.

 
 
 • - Të gjithë ekipet do të jenë të ndarë në dy grupe ku do të luhet me pikavarazh
  - Çdo ndeshje do të luhet 20 minuta pjesa veç finales që do të luhet me nga 25 minuta pjesa
  - Përpara aktivitetit, rregullat e shkrura do t'u paraqiten ç'do ekipi që duhet të zbatohen
  - Ndeshjet do të gjykohen nga 2 arbitra shqiptare
  - Për mbarvajtjen e ndeshjeve dhe për të evituar situata të dyshimta, do të ketë një këshill të disiplinës prej 3 vetash dhe juria
  - Çdo ekip do të ketë të drejtë të ketë një maksimum prej 14 lojtarësh
  - Çdo ekip do të ketë deri në dy të huaj
  - Aktiviteti do të vetëfinancohet dhe ç'do ekip do të kontribuoj me 200$
  - Do të jepen veç kupës që do të fitohet nga ekipi më i mirë, do të ketë medalje për vendin e dytë si dhe një trofe për golshenuesin më të mirë.
  - Do të ketë shpërblime për dy kategori pjesmarrësish, më të rinjtë dhe më të vjetrit
 • Ftohen bizneset shqiptare këtu në Montreal për të ndihmuar në aktivitetin duke u afishuar para publikut shqiptar
  Sho në krye
 
 

Shorti këtë vit do të hidhet në fushën e lojës para fillimit të aktivitetit

Pas përfundimit të ndeshjeve në grupe Vendi i parë i grupit 1 do të ndeshet me Vendin e dytë të të grupit 2 dhe Vendi i dytë i grupit 1 do të ndeshet me vendin e parë të grupit 2(Gjysëm finale) dhe fituesit e këtyre ndeshjeve do japin ndeshjet për vendin 3-4 dhe finalja për fituesin e kupës.


 
 

Ekipet - 10 qershor 2013

 • Kastrioti

- Imri Marmulaku
- Gazmend Jonuzi
- Syl Blakaj
- Biond Emra
- Ilir Selimaj
- Arsim Regjaj
- Alban Rexhepi
- Hivzi Nikaj
- Azem Begaj
- Steve
- Muharrem Kelmendi
- Alban Emra
- Hassan

 • Prishtina
- HASAN    HYSENI  (p)
- NEHAT  CAKOLLI
- HYZRI.  SINANI  (C)
- ADIS FERATI
- NASER VESELI
-  FLOR   MUKAJ
- EKREM  CAKOLLI
-  ISMET PEJA
- GENI  MUZHA
- BEN DURAJ
- JASMIN  RADONI
- RAGIP SYLEJMANI
- LUM  KOSOVA
- ARDIT  SADIKU
- BEN DURAJ
- Ervin Troshani
 

Trajner: RUZHDI AHMETI e SHAQIR ALIA

Drejtues: NASER VESELI e SHAQIR ALIA

 • Tirona
- Kreshnik Trebicka
- Rezart Trebicka
- Artjol Cecaj
- Esi Shehaj
- Ermal Selimaj
- Jorgo Nika
- Flavio Selimaj
- Elton Cakalli
- Eikel Aliko
- Anxhelo Xhani
- Kliti Qako
- Ervin Troshani
 
Trajner: Sokol Allushi
 • Besëlidhja
-Artur Gjidede(kapiten)
- Hysni Marku
- Kastriot Qendro
- Adrian Xhaxho
- Agur Metaj
- Ilir Shkurti
- Pandeli Sinani
- Migen Masha
- Roland Simaku
- Tedi Qendro
- Laze Leskaj
- Kevin Marku
- Joni Qendro
- Adrian Mboqe
 • Flamurtari
-Eduard Nuhu (kapiten)
- Jeno Sinani
- Prend Tanushi
- Eduard Hida
- Ervin Bardhi
- Besnik Rushiti
- Adrian Çarçani
- Harilla Paço
- Kristaq Kina
- Kiço Vathi
- Xhevdet Baxhaku
- Miri Baxhaku
- Edi Qendro
- Niko Llaguri
 • Ferizaj
- Besnik Halili
- Zaim Imeri
- Rafet Sejdiu
- Selami Sejdiu
- Enver Sejdiu
- Ibrahim Sejdiu
- Ajet Bajrami
- Fidan Ramadani
- Ilir Mushkalaj
- Ismet Palama
- Gëzim Sahiti
- Bekim Imeri
- Bedri Ramadani
 • Vllaznia
- Andi Bajraktari
- Gerti Bajraktari
- Edmond Nuraj
- Astrit Basha
- Emilio Laloshi
- Penar Mustafaraj
- Ardjan Cela
- Mondi Galica
- Jimmy Duraj
- Ilir Puka
- Arbër Çaushaj
- Elvis
- Amal Benmoussa (i huaj)
- I huaj-

 

 • Skënderbeu
- Artan Duli
- Sokol Beqiri
- Shkëlzen Beqiri
- Dorian Dervishi
- Renaldo Skermo
- Deivis Emini
- Roland Pulluqi
- Niko Simaku
- Kastriot Refatllari
- Andi Deda
- Shpetim Deda
- Jeffrey Boustani (i huaj)
- Christian Saliba (i huaj)
- Skënder Emini
 • Sho në krye
 
  Adresa:
3220 Avenue Appleton, Montréal, Quebec H3S 2T7, Canada


View My Saved Places in a larger map

Sho në krye

Foto nga ndeshjet në grupe. Montreal, 16 qershor 2013

Ekipet Beslidhja dhe Flamurtari

Kupa 2013

Ekipi KASTRIOTI

Kupa 2013

Ekipi Tirona

Kupa 2013

Ekipi Prishtina

Kupa 2013

Ekipi FERIZAJ

Kupa 2013

Ekipi FERIZAJ

Kupa 2013

Ekipi VLLAZNIA

Kupa 2013

Ekipi VLLAZNIA

Ekipi Skënderbeu, kupa 2013

Ekipi Skënderbeu

Kupa 2013

Andi Bajraktari i Vllaznisë gjatë një goditje anësore

Kupa 2013

Vëzhguesit e komisionit disiplinor

Kupa 2013

Vëzhguesit e komisionit disiplinor

Foto nga kupa 2011

Ekipi kampion 2011 TIRONA

Foto nga kupa 2012, kupa e 100-vjetorit të pavarësisë!

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

Kupa e shqiptarëve të Montrealit, 2012

 

 
  Kontakte: Ajet Nuro Telefon 514-224-0078 email albemigrant@gmail.com
Sho në krye
 
 Shpërndajeni këtë adresse në rrjetet Tuaja:
 
  Sponsors:
  Biznesi Juaj këtu Biznesi Juaj këtu  
  Biznesi Juaj këtu Biznesi Juaj këtu  
 


-Sho në krye

 
     
 
copyright AlbEmigrant.com